Jak prowadzić Fan Page na Facebooku - Blog Sempre PRJeśli chcesz zbudować  interakcję na Facebooku, powinieneś zacząć pracować w weekendy – taki wniosek płynie z badań przeprowadzonych niedawno przez firmę Momentus Media

Firma przeanalizowała około 50.000 postów na 14 tysiącach najpopularniejszych  firmowych stron  na Facebooku i stwierdziła, że w dni powszednie charakterystycznym zjawiskiem jest duża liczba zamieszczonych postów przy jednoczesnej, słabej interakcji.

Wynikiem badań był wniosek o istnieniu prostej zależności:  im mniejsza liczba postów, tym większa interakcja. I odwrotnie. Momentus Media odkryło, że dniem tygodnia, który przyniósł największą liczbę wpisów był czwartek, a najmniejszą – sobota.  Z interakcją użytkowników było dokładnie odwrotnie  – w czwartki była najmniejsza, a w soboty – największa.

Dni z największą liczbą postówInterakcja w poszczególne dni tygodnia

Teoria o tym, że najbardziej aktywni jesteśmy na Facebooku w czasie wolnym, sprawdza się również gdy przeanalizujemy dane godzinowe. Podczas gdy na firmowych LikePage’ach, najwięcej postów pojawia się w godzinach pracy – między 6 rano a 13, to reakcji użytkowników jest dużo więcej po południu, wieczorem i w nocy – między 18 a 5 rano.

Aktywność na Facebooku w zależności od pory dnia

Jaki z tego wniosek dla osób zawodowo zaangażowanych w działania w social media? Być może pora zmienić godziny pracy?