Jak prowadzić Fan Page na Facebooku - Blog Sempre PRCzy to kolejny poradnik, który poda cudowne recepty na to jak należy prowadzić stronę (LikePage) na Facebooku?  Nie.  Takich tekstów jest już w Internecie wystarczająco dużo i każda mówi z grubsza to samo.

Zamiast tego proponuje klika linków do wyselekcjonowanych, godnych uwagi publikacji, znalezionych w ostatnich tygodniach i miesiącach w sieci.  Każdy zajmuje się komunikacją na Facebooku od trochę innej strony.  Każdy tekst wnosi do sprawy coś nowego i może wzbogacić naszą wiedzę o social media.

 

1.  Na blogu Gadzinowski.pl o rodzajach komunikacji w mediach społecznościowych – opisy poparte są przykładami . Wniosek po lekturze niezbyt optymistyczny – dominującym modelem wciąż pozostaje u nas  tzw. komunikacja zastępcza,  sprowadzająca się do linkowania do źródeł zewnętrznych .

2.  Tekst na All Facebook, którego autor zwraca uwagę, że zgodnie z modelem AIDA nasze posty na Facebooku to faza D – Desire. Dalej czytamy jak to pożądanie (desire) produktu wzbudzić . Choć porady miejscami wydają się dość oczywiste, pewne kwestie warto sobie uporządkować. Szczególnie polecam fragment o tzw. formulas – zabieg to prosty, ale skuteczny.

3.  Podsumowanie  wyników badań firmy Buddy Media, która zbadała komunikację prowadzoną na Facebooku przez dwieście marek.  Z badań wynika m.in., że  aktualizacje dokonane w czwartek i piątek, generują przeciętnie 18% większe zaangażowanie użytkowników, niż dokonywane w inne dni tygodnia. Do tych wyników nie należy podchodzić nabożnie, ale przeczytać warto.

4. Podsumowanie wyników badań przeprowadzonych , tym razem przez K2 Internet. Wynika z nich m.in., że użytkowników najbardziej angażują treści zawierające zdjęcia i video.

5.  Pierwsza edycja Fanpage Trends, przygotowanego przy użyciu narzędzia Fanpage Trender firmy SmartNet Research & Solutions i kilka wypływających z analiz wniosków. Wśród nich i ten dość oczywisty,  że liczba fanów nie przekłada się na ich aktywność.

A gdy już przebrniemy przez wszystkie badania i raporty, dla rozluźnienia przeczytajmy o siedmiu rzeczach, które robimy na Facebooku, chociaż nie powinnyśmy.  W końcu poprzez prywatne konto na Facebooku również prowadzimy komunikację i budujemy swój wizerunek .